Na skok do Norska Zájezdy Norsko - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Norsko

název zájezdu: Na skok do Norska


Země:
 
Norsko
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za přírodou, krátkodobý pobyt
Strava: Se snídaní
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 19.07.2016
Konec zájezdu: 24.07.2016
Počet nocí: 5
Průvodce: 
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
34 500,- Kčcena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní
1 490,- Kčpřipojištění proti stornu

Cena zahrnuje:
 
letenku Praha - Oslo a Bergen - Praha na přímém letu
letištní a vystavovací poplatky
4 noci ubytování v hotelech 3* ve dvoulůžkových pokojích
4 x skandinávská bufetová snídaně
vlak Oslo - Myrdal - Flam
plavba Flam - Gundvangen
autobus Gudvangen - Voss a vlak Voss - Bergen
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:
 
připojištění proti stornu - 1 490 Kč/os
transfery z/na letiště, doporučujeme autobusy nebo taxi

Poznámka:
 
Co vás napadne, když se řekne Oslo? Přestaňte přemýšlet a raději se tam rovnou vydejte. Hlavní město Norska vás příjemně překvapí: poklidné ulice, kvetoucí zelené parčíky, svěží závan Oslofjordu…Projdete se k zahradám královského paláce. Oslo jako na dlani si prohlédnete ze střechy norské Opery. A nevynecháte ani proslulý Frognerův park se sochami Gustava Vigelanda.
Bergen leží mezi sedmi horami a na jednu z nich Floyen se necháme vyvézt lanovkou. Naskytne se nám nádherný výhled na Bergen i záliv s ostrovy.


  

Další termínyprogram zájezdu


1.a 2. den Oslo
 Norsko

První den přílet večer do Osla (cca. 21:30), transfer vlakem nebo taxi do centra (není v ceně). Ubytování v hotelu Comfort hotel Grand Central 3* nebo podobný v centru města.
Hlavní město Norska Oslo má rozhodně co nabídnout: námořní přístav zve k procházkám a posezením v některé z mnoha kaváren, vikinská minulost potěší milovníky historie. Ať už se vydáte na plavbu po fjordu mezi četnými ostrůvky za slunečného dne, či navštívíte některé ze světoznámých muzeí, nudit se rozhodně nebudete! Dominanta města – budova Opery, která leží přímo u fjordu v bezprostřední blízkosti hlavního nádraží. Procházka pěší zónou Karl Johans Gate, kolem hlavních budov města (parlament, univerzita, Národní divadlo), královský palác. Park Frogner s 212 sochami Gustava Vigelanda, symbol města – Sinnataggen (v překl. Vztekající se chlapeček), fontána, monolit s dalšími sochami. Sportoviště zimních OH Holmenkollen. Prosklená lanovka nás vyveze až k vrcholu skokanských můstků, odkud se nám naskytne nezapomenutelný výhled na město a fjord.Poloostrov muzeí Bygdoy. Polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Vor Kon Tiki, papyrová loď Ra II Thora Heyerdahla, tři vikinské lodě staré přes tisíc let, působivé Muzeum námořní plavby.

  
   

   

3. den vlak Oslo - Myrdal - Flam
 Norsko

Po snídani odjezd vlakem do Myrdalu, cesta zabere asi 5 hodin. V Myrdalu přesednete na slavnou horskou železnici Flam, která prochází nádhernou a divokou přírodou s vodopády a strmými vrcholky hor. Poté již klesá 900 metrů do vesničky Flam na břehu fjordu Sognefjord. Ubytování v hotelu Flamsbrygga nebo podobný.

  
   

   

4. den Flam - Gudvangen - Voss - Bergen
 Norsko

Po snídani využijte volné dopoledne a podívejte se po vesničce Flam. Do okolí se dají dělat i turistické pochody nebo si lze pronajmout kola či kajaky. Odpoledne trajekt přes fjordy Aurlandsfjord a Naeroyfjord do města Gudvangen. Naeroyfjord je nejužší kanál v Evropě a byl přidán na seznam UNESCO. Z Gudvangen cesta pokračuje autobusem do města Voss a odtud opět vlakem do Bergen. Ubytování v hotelu Comfort hotel Holberg nebo podobný na 2 noc se snídaní.

  
   

   

5. a 6. den Bergen
 Norsko

Volný den na prohlídku Bergenu. Poslední den odlet v cca. 11 hodin do Prahy.
Bergen nad ledovci, jezery, fjordy, ostrovy a pobřežím s barevnými domky je jedním z nejhezčích na světě. Centrum Bergenu nijak veliké. Je situováno pod kopcem se jménem Fløyen, který se zvedá do výšky asi 320 metrů nad mořem. Na vrcholek kopce můžete vyšlapat ulicemi mezi domky nebo se nechat vyvézt lanovkou přímo z centra města. Z vrcholu se vám naskytne překrásný výhled na město a jeho blízké okolí. Vydat se odtud můžete po značených turistických stezkách do přírody a procházet se zalesněnými horami. Samotnému centru vévodí přístaviště hanzovních domů a obydlí z počátku 18. století, které se souhrnně nazývají Bryggen. Jde o jednu z nejvýznamnějších památek Bergenu, dříve nazývanou Tyskebryggen – Německé přístaviště. Původně zde stály domy mnohem starší, z období hanzovních obchodníků, ty však bohužel shořely. Místo nich proto byly v roce 1702 postaveny repliky, které se od těch původních liší jen v několika málo detailech. Komplex domů je ze dřeva, je tak velmi náchylný na požáry (poslední zde proběhl v roce 1952). Snoubí se zde stará i nová architektura, v přístavních hrázích můžete pozorovat kotvící lodě nakládající a vykládající zboží. Tento ojedinělý komplex budov byl v roce 1979 vyhlášen kulturní památkou a zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO. Kostel Panny Marie neboli Mariakirken je nejstarším kostelem v Bergenu, část kněžiště pochází z 11. století, tedy z doby, kdy Bergen obdržel od krále Olava Kyrre městská práva. Dnes si v jeho interiéru můžete prohlédnout úchvatnou barokní kazatelnu z roku 1677. Jiným neméně důležitým svatostánkem je Korskirken – kostel sv. Kříže. Byl postaven na přelomu 11. a 12. století jako trojlodní románský kostel. Má charakteristický křížový půdorys, na severu je kostel zakončen renesančním portálem s monogramem Kristiána IV.Středověkého původu je také bergenská katedrála Domkirchen, která byla původně farním kostelem Olavskirchen z 12. století. V roce 1250 kostel převzali františkáni. Po mohutném a ničivém požáru lehl popelem, nedotčený zůstal jen několikaboký gotický chór s vysokými okny. Obnovit kostel nechal až Geble Pederssøn, od roku 1937 první luteránský biskup v Norsku. Vztyčil novou věž a nad západní vchod nechal nainstalovat hodiny.

  
   

   

Nezávazná objednávka zájezdu 19.07.2016-24.07.2016

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní (34 500,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Yucatán self Drive
Yucatán self Drive
Mexiko

22.03.2017-31.03.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 64900,- Kč
Srílanské delikatesy
Srílanské delikatesy
Srí Lanka
Bentota Beach by Cinnamon
22.11.2017-01.12.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 55900,- Kč
Velký okruh Kolumbií s českým průvodcem
Velký okruh Kolumbií s českým průvodcem
Kolumbie

15.10.2017-29.10.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 85900,- Kč
Phanthiet - Bamboo Village
Phanthiet - Bamboo Village
Vietnam
Bamboo Village Beach Resort & Spa
11.03.2017-20.03.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 40990,- Kč