Norská panoramata - Self Drive Zájezdy Norsko - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Norsko

název zájezdu: Norská panoramata - Self Drive


Země:
 
Norsko
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za přírodou, za památkami
Ubytování: Røros, Scandic Hotel Solsiden, Quality Hotel Alexandra
Strava: Se snídaní
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 22.08.2017
Konec zájezdu: 29.08.2017
Počet nocí: 7
Průvodce: 
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
35 900,- Kčcena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji a autě pro dvě osoby
990,- Kčpřipojištění proti stornu

Cena zahrnuje:
 
letenku Praha - Oslo - Praha na přímém letu
letištní a vystavovací poplatky
7 nocí ubytování v hotelech 3* ve dvoulůžkových pokojích
7 x skandinávská bufetová snídaně
poplatek za tunel Kristiansund - Molde
pronájem auta kategorie B (VW Polo nebo podobný) na dobu pobytu, vyzvednutí a vrácení na letišti
neomezené km
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:
 
připojištění proti stornu - 990 Kč/os
kauce na auto, připojištění auta
trajekty Halsa-Kanestraum, Molde-Vestness, Linge-Eidsdal

Poznámka:
 
Norsko – země fjordů, velkých skandinávských ledovců, tisíců vodopádů a peřejí. Norsko nejvíce proslavili Vikingové, kteří výrazně zasáhli i do osudů jižněji položených oblastí Evropy. Norsko nám také dalo slavné polární badatele Fridjofa Nanesena a Roalda Amundsena. Norsko je i zemí současného badatele na poli historie Thora Heyerdala.


  

Další termíny


15.08.2017 - 22.08.2017 8 dní od 35 900,- Kč  
22.08.2017 - 29.08.2017 8 dní od 35 900,- Kč  
29.08.2017 - 05.09.2017 8 dní od 35 900,- Kč  
05.09.2017 - 12.09.2017 8 dní od 35 900,- Kč  
12.09.2017 - 19.09.2017 8 dní od 35 900,- Kč  
19.09.2017 - 26.09.2017 8 dní od 35 900,- Kč  

program zájezdu


1. den Oslo - Lillehammer (135 km)
 Norsko

Po příletu převzetí auta a odjezd do olympijského města Lillehammer, kde doporučujeme navštívit skanzen Maihaugen nebo olympijské muzeum.

  
   

   

2. den Lillehammer - Roros (270 km)
 Norsko

Dnes pojedete údolím Gudbrandsdalen a poté podél nádherného Národního parku Rondane. Národní park Rondane – se stal prvním norským národním parkem (byl založen v roce 1962). Díky husté síti značených stezek a nádherné okolní krajině patří k populárním turistickým oblastem. Krajinu tvoří mírně zvlněné vrcholy, hluboké ledovcové kary a několik horských jezer. Přibližně jedna třetina celkové rozlohy parku (580 km²) se nachází ve vysokohorské zóně alpinského charakteru, přičemž deset místních vrcholů přesahuje svou nadmořskou výškou 2 000 m. Návštěvníka jistě uchvátí nejen pohled na tyto vysokohorské velikány, ale i na rozmanitou okolní krajinnou scenérii. Horská krajina Rondane inspirovala mnoho norských spisovatelů a dramatiků. Nejznámějším dílem je hra Henrika Ibsena Peer Gynt z roku 1867, jejíž část se odehrává právě na území dnešního národního parku.
Poté budete pokračovat na sever podél nejdelší řeky Glomma do hornického městečka Roros. Je to nejstarší dřevěné město v Evropě a je na seznamu UNESCO.

 Røros 
   

   

3. - 4. den Roros - Trondheim (160 km)
 Norsko

Dnes pojedete na severozápad do města Trondheim, kde se ubytujete na dvě noci se snídaní. Doporučuje prohlídku tohoto nádherného města a jeho okolí.
Založil ho v roce 997 vikinský král Olaf I. Tryggvason v ústí řeky Nid („Nidaros“). Svatyně kanonizovaného krále Olafa Haraldssona, který prosazoval křesťanství, se stala významným poutním místem. Na počest povýšení Norského království na arcibiskupství byla roku 1153 započata výstavba Nidaroské katedrály místo kostela nad hrobem sv. Olafa. Údajně se jedná o největší a nejkrásnější středověkou stavbu ve Skandinávii s anglo-normanskými románskými a gotickými vlivy z 12. až 14. století. V 17. století město zasáhl ničivý požár. Sídlo muselo být z velké části vystavěno znovu, tehdy získalo široké, pravoúhlé ulice a zrodilo se tak nové, moderní město. V době největšího rozmachu v 18. a 19. století byly v centru vystavěny honosné domy. Jedna z nejstarších světských budov v Norsku z 12. století je arcibiskupský palác Erkebispegården s norskými korunovačními klenoty Riksregaliene. Původní dřevěnou architekturu připomíná palác z období pozdního baroka – Stiftsgården. Bývalé dělnické čtvrti Bakklandet, Møllenberg a Bryggen nacházející se na březích řeky jsou typické barevnými dřevěnými domy přestavěnými z bývalých skladišť. Skanzen Sverresborg Trøndelag Folkemuseum nabízí ukázky z místního života a regionálních tradic od počátku 19. století, část expozice s více než 60 historickými budovami se nachází pod širým nebem. Od pevnosti Kristianstenfestning postavené po požáru v roce 1681 je krásný výhled na město.

 Scandic Hotel Solsiden 
   

   

5. den Trondheim - Atlantic Road - Molde (370 km)
 Norsko

Po snídani vyrazíte na jihozápad do oblasti fjordů, hlubokých údolí, vysokých hor a otevřeného moře. Čeká Vás trajekt do města Kristiansund a tunel do města Bremsnes, počátek Atlantské cesty. Tato 8,3 km dlouhá silnice je postavená na malých ostrůvcích v moři spojená mosty. Je to nádherná scénická cesta. Ubytování ve městě Molde, které je známé nádhernou okolní přírodou a jeho 222 vrcholky hor.

 Quality Hotel Alexandra 
   

   

6. den Molde - Geirangerfjord - Beitostolen (305 km)
 Norsko

Ranní odjezd přívozem přes fjord Molde to Vestnes. Pokračování do Andalsnes, kde se napojíte na světově proslulou Cestu Trolů. Tato silnice má 11 zatáček a nejvyšší bod v nadmořské výšce 858 n.m. Jízda po ní patří k dech beroucí zkušenosti, kterou není možno popsat, ale je potřeba jí prožít. Krátký přesun trajektem z Linge do Eidsdalu vás dovede na Cestu Orlů s panoramatickým výhledem na Geirangerfjord. Tento fjord je od roku 2005 na seznamu přírodních památek UNESCO a nabízí opravdu neuvěřitelnou podívanou na vodopády a strmé pohoří ve svém okolí. V Geirangeru doporučujeme navštívit muzeum Norwegian Fjord Centre, kde se seznámíte s tím, jak lidé v minulosti v okolí fjordu žili a pracovali. Pokračování do horské vesnice Beitostolen, odkud budete mít výhled na impozantní pohoří Jotunheimen s nejvyšší horou Norska Galdhopiggen (2 469 m n.m.).

  
   

   

7. den Beitostolen - Oslo (210 km)
 Norsko

Odjezd z Beitostolenu jižním směrem přes Fagernes a Honefoss do Osla. Hlavní město se nachází na břehu stejnojmenného fjordu, které je chráněn okolním pohořím. Lákadlem města je světově známý park obrovských soch Vigeland, muzeum malíře Mucha a muzeum vikingských lodí.

  

8. den odlet
 Norsko

Po snídani odjezd na letiště a předání auta. Odlet brzy ráno do Prahy.

  

Hotely:


název hotelu:
 

Røros


Země:
 
Norsko
Lokalita: 
Popis: Hotel:
Hotel je obklopen horami a nachází se ve městě Roros, které je na seznamu památek světového dědictví. Má restauraci, bar, bazén a saunu a venkovní parkoviště.
Pokoje:
Hotel má 156 pohodlně zařízených pokojů s moderním zařízením, včetně vysokorychlostního WiFi internetu. Pokoje jsou bezbariérové, s minibarem.
Typ ubytování: hotel
Poloha: V horském středisku
Úroveň: 4*
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Hotely:


název hotelu:
 

Scandic Hotel Solsiden


Země:
 
Norsko
Lokalita: 
Popis: Poloha a vybavení
Hotel se nachází pouhý 1km od centra města Trondheim ve čtvrti Solsiden. V blízkosti nalezneme památky jako: Muzeum vědy v Trondheimu, Nidaros Cathedral a Arcibiskupský palác. Dále pak Torget Square a Muzeum umění v Trondheimu. Hned u hotelu stojí autobusová zastávka s přímým spojem na letiště. V okolí se nachází několik místních restaurací. V hotelu je pro hosty zdarma internetové připojení. K dispozici je také 10 zasedacích místností. Nedaleko hotelu se rozprostírá největší z norských aqua parků Pirbadet.
Ubytování a stravování
Celkem 155 pokojů, každý vybavený vysoušečem vlasů, minibarem, satelitní TV, připojením k internetu, žehličkou s příslušenstvím. Hotel má vlastní restauraci a bar.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Město
Úroveň: 4*
Vybavení: restaurace, parkování, konferenční místnost, internet, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: 
Sport v okolív: bazén


  

fotografie hotelu

 
Hotely:


název hotelu:
 

Quality Hotel Alexandra


Země:
 
Norsko
Lokalita: 
Popis: Poloha a vybavení
Quality Hotel Alexandra se nachází ve městě Molde, pouhých 10 minut cesty od letiště. Nabízí nádherný výhled na fjord Molde s vrcholky hor.
Ubytování a stravování
Většina pokojů má balkon orientovaný na jih. Pokoje jsou s klimatizací a jsou nekuřácké, stejně jako všechny veřejné prostory hotelu. V hotelu je restaurace à la carte nabízející místní speciality a bar. Je možnost snídaně do pokoje a obědových balíčků.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Město
Úroveň: 4*
Vybavení: výtah, úschovna zavazadel (lyží apod.), směnárna, restaurace, recepce, parkování, internet, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: 
Sport v okolív: treking


  

fotografie hotelu

 


Nezávazná objednávka zájezdu 22.08.2017-29.08.2017

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji a autě pro dvě osoby (35 900,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu (990,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

VILLAGE DU PECHEUR * 55 PLUS
VILLAGE DU PECHEUR * 55 PLUS
Seychely
Village du Pecheur
01.09.2017-10.09.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 61700,- Kč
Madagaskar - tajemná země baobabů a lemurů
Madagaskar - tajemná země baobabů a lemurů
Madagaskar

23.10.2017-08.11.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 127900,- Kč
Jižním ostrovem - pro náročné
Jižním ostrovem - pro náročné
Nový Zéland

10.01.2018-24.01.2018
, pravidelná letecká linka

 121200,- Kč
Moorea - Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort
Moorea - Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort
Francouzská Polynésie
Sofitel Moorea Ia Ora Beach Resort
06.11.2017-18.11.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 84690,- Kč