Za půlnočním sluncem - Špicberky s českým průvodcem Zájezdy Norsko - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Norsko

název zájezdu: Za půlnočním sluncem - Špicberky s českým průvodcem


Země:
 
Norsko
Typ zájezdu: Aktivní
Podtyp zájezdu: za přírodou, dobrodružný
Ubytování: Basecamp Trapper's Hotel Longyearbyen, Basecamp Isfjord Radio
Strava: Se snídaní, Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 23.07.2016
Konec zájezdu: 31.07.2016
Počet nocí: 6
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
135 900,- Kčcena na osobu

Cena zahrnuje:
 
letenku Praha - Helsinki - Svalbard a zpět s leteckou společností Finnair
letištní a vystavovací poplatky
2 noci ubytování v hotelu v Helsinkách se snídaní
4 noci ubytování na Špicberkách se snídaní
3 hodinová prohlídka města Helsinek
celodenní výlet do oblasti Porvoo ve Finsku (cca. 6 hodin)
1,5 hodinová plavba po jezeře
transfery letiště - hotel - letiště ve Finsku i na Špicberkách
jízda psím spřežením na Špicberkách
2 denní dobrodružství ve fjordu Isfjord
celodenní výlet lodí k ledovci Nordenskjold
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní pojištění léčebných výloh
česky hovořící doprovod z CK Marco Polo

Poznámka:
 
Na světě už není mnoho míst, která si dodnes dokázala uchovat původní tvář. Souostroví Špicberky však mezi ně bezesporu patří a svoje krásy nabízí každému, kdo má dostatek všímavosti a trpělivosti.Divoké hornaté souostroví vysoko nad polárním kruhem. Čarokrásná říše skal, ledu a divokých zvířat. Souostroví magického půlnočního slunce i nekonečné zimní tmy.


  

Další termínyprogram zájezdu


1. den Helsinky
 Norsko

Kolem poledne odlet do Helsinek, transfer z letiště do centra města a ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Crowne Plaza nebo podobný. Odpoledne nás čeká 3 hodinová prohlídka města (minibus/pěšky).
Začneme od pomyslného středu – hlavního náměstí Kauppatori ležícího přímo u přístavu trajektů. Zde můžete navštívit některý z pravidelně konaných trhů, ale pokud chcete vidět tradiční tržní výrobky (ryby, ovoce a zelenina či pečivo), tak pokračujte podél přístavu do Kauppahalli, staré cihlové tržnice. Na severním okraji Kauppatori pak stojí za pozornost radnice a pro reprezentativní účely používaný Prezidentský palác.Na východ od Kauppatori je pak na ostrově Katajanokka, lemujícím přístav, pěkná secesní čtvrť s řadou konferenčních a kulturních budov. Na bližší straně ostrova stojí jeho dominanta, katedrála Uspenski, jejíž dominantnost je ještě umocněna umístěním na malém skalnatém kopci. Katedrála byla vybudována na konci 19. století z pálených cihel a má několik pozlacených kopulí, tolik typických pro ortodoxní kostely. Severně od Kauppatori, o jeden blok domů dále, začíná Senátní náměstí s další městskou dominantou, kterou je Suurkirkko neboli Helsinkská katedrála. V centru náměstí stojí bronzová socha cara Alexandra II. V pravém dolním okraji (ve směru od Kauppatori) stojí modrý dům Sederholm, postavený roku 1757, který je nejstarší kamennou budovou ve městě.

  
   

   

2. den celodenní výlet do Porvoo
 Norsko

Porvoo či švédsky Borgå je malebným jihofinským městečkem ležícím zhruba 50 kilometrů od Helsinek. Jeho základy pocházejí už z počátku 13. století a městem je oficiálně od roku 1346, čímž je po Turku druhým nejstarším finským městem. Porvoo stojí u řeky, na konci hlubokého zálivu.Porvoo si podobně jako jiná finská města prošlo svými obdobími požárů, ale jako jedno z mála si dokázalo uchovat část své původní krásy - nynější staré město s malými domky a klikatými uličkami. Na jihu staré město kontrastuje s empírovou čtvrtí vystavenou za ruské nadvlády jako kontrast oproti staré švédské výstavbě. Na její návrh měl vliv ve Finsku tolik angažovaný architekt Carl Ludvig Engel.
Skutečným klenotem Porvoo a nejtypičtějším cílem fotografů jsou ale červené skladištní budovy na břehu řeky. Byly vystavěny v průběhu 18. století a sloužily k vykládání nákladů obchodních lodí a jejich překládání. Porvoo bylo totiž významným obchodním centrem Finska té doby. Zřejmě nejkrásnější výhled na tuto část města vám poskytne most na Mannerheiminkatu.
V závěru dne návrat do Helsinek.

  
   

   

3. den vyhlídková plavba souostrovím
 Norsko

Po snídani - v 11:00 začíná vyhlídková plavba souostrovím v okolí Helsinek. Plavba trvá cca. hodinu a půl. Uvidíme nejkrásnější památky Helsinek vč. katedrály či pevnosti z moře.
Volné odpoledne k procházkám po městě či nákupům. Okolo 9. hodiny večerní transfer na letiště a odlet na Špicberky.

  
   

   

4. den Špicberky!
 Norsko

V noci přílet na Špicberky, transfer do hotelu a odpočinek po tří hodinovém letu z Helsinek. Správní středisko souostroví SVALBARD – LONGYEARBYEN. Osada je pojmenovaná po americkém podnikateli Johnovi Munro Longyearovi, který jako vedoucí společnosti Coal založil arktické město a první velký důl na Špicberkách. Větry sužovaný LONGYEARBYEN nepůsobí nijak přitažlivě. Několik málo domů, tvořících cosi jako centrum, najdete asi 500 m od fjordu.
Odpoledne přejedeme do osady Bolterdalen, kde již čeká asi 80 husky. Naučíme se zapřahat psí spřežení a pak se vydáme na výpravu.
Navečer návrat do hotelu.

 Basecamp Trapper's Hotel Longyearbyen 
   

   

5. den plavba po Isfjordu
 Norsko

Po snídani obdržíme teplé a voděodolné oblečení a přepravíme se do přístavu. Na otevřených lodích si užijeme Isfjord, který je dlouhý více jak 100 km a divoký život na jeho březích. V překladu Isfjorden znamená Ledový fjord, je to druhý nejdelší fjord na Špicberkách a součást stejnojmenného národního parku. Tvoří přirozený vodní kontakt nejdůležitějších měst Longyearbyenu, Barentsburgu a Pyramiden. Poté doplujeme k bývalé radiové stanici Isfjord Radio, kde budeme ubytováni a čeká nás dvouchodový oběd. Odpoledne strávíme zkoumáním okolí a také divokého života a krásné nedotčené krajiny. Večeře o 3 chodech a odpočinek.


 Basecamp Isfjord Radio 
   

   

6. den Isfjord
 Norsko

V 8 hodin ráno snídaně, po snídani nás čeká procházka po pobřeží. Průvodce nám bude vyprávět příběhy lovců a o jejich tvrdém životě. Popovídáme si o geologii, květinách i zvířatech. Možná se nám podaří najít i nějaké zkameněliny. Oběd bude opět se dvěma chody. Po obědě se nalodíme a poplujeme zpět do osady Longyearbyen. Zbytek dne odpočinek či procházka po okolí.

 Basecamp Trapper's Hotel Longyearbyen 
   

   

7. den výlet k ledovci Nordenskjold
 Norsko

Poslední den v této nedotčené nádheře se podíváme do zálivu s ledovcem Nordenskiöld. Plujete si na lodi a náhle velmi silně zahřmí. Zvuky trvající několik jednotek až desítek sekund vás ohromí. Za okamžik se kolem na hladině moře objeví první kry. Když budete mít štěstí, možná, že se nějaké té kry i dotknete. Je to neuvěřitelný pocit, být tak blízko vedle majestátního výtvoru přírody. Zmocní se vás všudypřítomná bezmocnost nad tím, jak je člověk vskutku malým, nebetyčným tvorem, nejen ve vesmíru, ale i na „pouhé“ Zemi.

 Basecamp Trapper's Hotel Longyearbyen 
   

   

8. den odlet
 Norsko

Po snídani volné dopoledne a odpoledne k procházce a prohlídce osady Longyearbyen, možnost návštěvy polárního muzea či nákupu suvenýrů. Poté autobusem odjezd na letiště a odlet přes Helsinky do Prahy. Odlet je kolem 2. hodiny ranní druhý den.

  

Hotely:


název hotelu:
 

Basecamp Trapper's Hotel Longyearbyen


Země:
 
Norsko
Lokalita: 
Popis: Hotel:
Autentický hotel se nachází v centru hlavního města Špicberků, v blízkosti restaurací a barů, cca. 4 km od místního letiště. Hotel má rustikální vzhled a najdete zde surové dřevo i tulení kůže. Autentická atmosféra vám pomůže uvolnit se od stresu a zapomenout na moderní vymoženosti. Je zde hala vybavená knihami, obrazy a předměty spojenými s historií a životem Špicberků a Arktidy. Chodba má prosklený strop, takže můžete v zimě vychutnávat polární záři a v létě vrcholky okolních hor.
Pokoje:
I vnitřky 16 pokojů jsou rustikální a ze dřeva, ale poskytují veškeré pohodlí. Každý pokoj má svou koupelnu a pohodlné postele i vyhřívanou podlahu.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Centrum města
Úroveň: 3* plus
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Hotely:


název hotelu:
 

Basecamp Isfjord Radio


Země:
 
Norsko
Lokalita: 
Popis: Hotel:
Hotel se nachází na pobřeží Nordenskiold, za ním se tyčí majestátní hory a z hotelu se díváte na otevřené moře. Zrekosntruovaná radiová stanice získala útulné pokoje s překrásnými výhledy a halu s krbem. Okolí bývalé stanice má jedinečný divoký život a je to ptačí rezervace. Kromě mnoha druhů ptactva (např. papuchalků) možná spatříte i polární lišku či medvěda. Letiště a hlavní město je odsud vzdálené 90 km. Hotel má restauraci a bar.
Pokoje:
23 pokojů je rozděleno do 4 budov a každá budova má společné sociální zařízení a sprchy.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Nedaleko přírodní zajímavosti
Úroveň: 3*
Vybavení: 
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Nezávazná objednávka zájezdu 23.07.2016-31.07.2016

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena na osobu (135 900,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

To nejlepší z Argentiny: od východu na západ, od severu k jihu
To nejlepší z Argentiny: od východu na západ, od severu k jihu
Argentina

16.11.2017-28.11.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 86990,- Kč
Peru: to nejlepší ze země Inků - 8 dní
Peru: to nejlepší ze země Inků - 8 dní
Peru

12.09.2017-19.09.2017
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 34440,- Kč
Japonsko - Taiwan - Hong Kong s českým průvodcem
Japonsko - Taiwan - Hong Kong s českým průvodcem
Tchaj-wan

18.10.2017-31.10.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 97980,- Kč
Dalmatské léto ALL INCLUSIVE / ADULTS ONLY
Dalmatské léto ALL INCLUSIVE / ADULTS ONLY
Chorvatsko

01.07.2017-09.07.2017
All inclusive, vlastní

 23990,- Kč